产品货号:
Z29738
中文名称:
UNC93A抗体
英文名称:
Anti-UNC93A Antibody
产品规格:
0.1mg
发货周期:
1~3天
产品价格:
询价
| 抗体名称 | Anti-UNC93A Antibody |
| 指标别名 | Unc-93A,dJ366N23.1,dJ366N23.2,Protein unc-93 homolog A,HmUnc-93A |
| 克隆性 | Polyclonal |
| 检验物种 | human |
| 应用范围 | ELISA,WB |
| 基因名称 | UNC93A |
| 抗体来源 | Rabbit |
| 抗体类型 | IgG |
| 免疫原 | Unc93a antibody was raised against a 18 amino acid synthetic peptide from near the carboxy terminus of human Unc93a.The immunogen is located within the last 50 amino acids of Unc93a. |
| 计算分子量 | 50kDa |
| 成分 | Unc93a Antibody is supplied in PBS containing 0.02% sodium azide. |
| 纯化方式 | Unc93a Antibody is affinity chromatography purified via peptide column. |
| 浓度 | 1mg/mL |
| 产品形态 | 溶液 |
| 保存条件 | 4℃可保存3个月,-20℃可保存1年。 |
| 背景资料 | Unc93a,a human homolog of the C.elegans Unc93 gene,was initially identified by the sequencing of chromosome 6q27 at D6S193 as loss at this region correlated with sporadic ovarian cancer.Further analysis however,showed no tumor suppressor role for Unc93a.Unlike Unc93b,another homolog of the C.elegans Unc93 gene that is crucial for Toll-like receptor (TLR) signaling,the function of Unc93a is unknown.It is expressed in testis,small intestine,spleen,prostate and ovary. |
| Uniprot ID | Q86WB7 |
| 基因名全称 | Unc-93 homolog A (C.elegans) |
| 蛋白名全称 | Unc-93 homolog A (C.elegans) |
| 推荐稀释比 | Unc93a antibody can be used for the detection of Unc93a by Western blot at 0.5 ~ 1μg/mL.Antibody validated:Western Blot in human samples.All other applications and species not yet tested. |
相关搜索:UNC93A抗体,UNC93A多抗,Anti-UNC93A Antibody
